Kościółek „na wodzie” w Zwierzyńcu
Browarna 2
22-470 Zwierzyniec
placezobacz na mapie
call -     -

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń terenu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
Niewielki barokowy kościółek św. J. Nepomucena znajduje się na wyspie na stawie koscielnym w centrum Zwierzyńca, dojście szerokim mostem, przed którym znajduje się drewniana dzwonnica i ławki. Początkowo znajdowała się tu altana i teatr „na wodzie” w połowie XVIII w. przekształcony w kaplicę. W środku znajdziemy freski ze św. Janem Nepomucenem – w tym scenę zrzucenia do wody, symbole jego cnót: kolumna – siła i stałość wiary oraz zapieczętowany list i klucz – dotrzymanie tajemnicy spowiedzi (powód jego stracenia przez króla Czech). Wejście do środka tuż przed lub po mszy świętej – w okresie letnim (1V -30 IX) o godz. 17:00.

Atrakcje dla najmłodszych to - oprócz możliwości obejścia wysepki dookoła – możliwość karmienia kaczek i podziwiania kwitnących nenufarów. Szczególnie malowniczo kościółek wygląda wieczorem, kiedy oświetlony odbija się w spokojnej tafli stawu niczym w lustrze. 21 maja z okazji odpustu odbywa się widowiskowa procesja na łodziach.

W pobliżu punkty gastronomiczne (Karczma Rzym, Lodziarnia u Bachty), park Zwierzyńczyk, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, szlaki do Stawów Echo i Rezerwatu Bukowa Góra.

Autor: marfusza
Data dodania:2012-11-14

Wiecej w regionie: Roztocze

Trasy (4) Przyroda (2) Miejsca (6)
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus