face Ciekawa trasa i punkt widokowy na lotnisko
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Kraków

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Trasa w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
Jak połączyć rodzinną, pieszą wędrówkę z atrakcjami dla dziecka? Proponujemy trasę do punktu widokowego na lotnisko Balice.

Uwaga! Na wycieczkę warto zabrać chustke lub czapkę - otwarty teren sprzyja wiatrom! Warto zabrać też lornetkę i wcześniej przyjrzeć się planom przylotów (w okresie zimowym lotów jest mniej i zdarzają się nawet godzinne przerwy w lądowaniach).

Gdzie w Krakowie jest najlepszy widok na lądujące samoloty?
Na samym lotnisku niewiele zobaczymy a taras widokowy jest płatny. Dobrym punktem widokowym jest miejsce przy autostradzie, gdzie samoloty podchodzą do lądowania. Są one niemal nad naszymi głowami! Z góry roztacza się też widok na lotnisko i pasy startowe.

Trasa dla "włóczykijów" - polna, atrakcyjna krajobrazowo ścieżka (głównie w słońcu, idziemy skrajem lasu). Spacer urozmaicają nam latające tu już bardzo nisko samoloty. Dotarcie do punktu widokowego na lotnisko spokojnym tępem zajmuje nieco ponad pół godziny (2,6 km od przystanku). Ta trasa nie nadaje się na przejazd wózkiem.

Dojeżdżamy autobusami 208 (odjazd z Dworzec Główny Wschód), 226 i 218 (odjazd z Bronowic) na przystanek Podkamycze. Stąd idziemy ulicą Podkamycze i ulicą Pieciu Stawów a następnie skręcamy w prawo i polnymi drogami jesteśmy w stanie dostać się pod sam punkt widokowy. Warto jednak wziąść ze sobą chociażby wydrukowaną mapę lub jakikolwiek sprzęcik z funkcją nawigacji GPS, gdyż ścieżek jest dużo, nie jest to oznakowany szlak i nietrudno o pomyłkę. Powrót tą samą trasą lub z przystanku Spacerowa.

Trasa dla rodzin z wózkiem, osobą niepełnosprawną lub dla tych co "nie lubią chodzić za daleko". Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej to wsiadamy w linię 208 (odjazd z Dworzec Główny Wschód), 226 i 218 (odjazd z Bronowic) i wysiadamy na przystanku Spacerowa - stąd asfaltową ulicą idącą pod górę dochodzimy do punktu widokowego.System naprowadzający
Autor: adelina
Data dodania:2015-09-06

Wiecej w regionie: Kraków

Trasy (19) Przyroda (26) Miejsca (64) Legendy
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus