Warszawski Ogród Zoologiczny
Ratuszowa 1-3 wejście od ul. Ratuszowej lub przystanku Wybrzeże Helskie
03-461 Warszawa
placezobacz na mapie
call 22 619 40 41     zoo.waw.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Plac zabaw
Czy (i dlaczego) warto wybrać się do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego?

Jeżeli szukacie informacji o mieszkańcach zoo, godzinach otwarcia i karmienia zwierząt i aktualnych cenach biletów zajrzyjcie na stronę internetową Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, my natomiast opowiemy Wam o naszych, subiektywnych odkryciach.

ZACZYNAMY?Cały teren zoo jest przyjazny najmłodszym gościom, wszędzie dostaniemy się z wózkami dziecięcymi, możemy skorzystać też z drewnianych wózków dla przedszkolaków (dostępne bezpłatnie, dla dzieci do 7 lat), a także z rodzinnych toalet z przewijakami (np. w ptaszarni).Teren ogrodu jest spory, ale do ogarnięcia przez kilkulatka, w upalne dni znajdziemy tu trochę cienia (poza główną odkrytą, szeroką aleją). Oczywiście na zwiedzanie dobrze zarezerwować sobie więcej czasu i zaplanować kilka przerw w zwiedzaniu – np. w „strefie zabawy i odpoczynku” , czyli na kilku placach zabaw (osobne dla młodszych i starszych dzieci), lub w zacisznym ogrodzie Różanka. Na terenie zoo znajdziemy kilka małych punktów gastronomicznych (fast-food, słodycze, napoje, lody).

Bardzo spodobały nam się rzeźby zwierząt, przygotowane z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Dzięki nim każdy może pooglądać z bliska egzotyczne zwierzaki – a przede wszystkim dotknąć i pogłaskać!Szczypta edukacji jest tu jak najbardziej na miejscu! Przy wielu zwierzakach znajdziemy tabliczki z ciekawostkami. Wiele można się też dowiedzieć ze strony internetowej zoo.
TO MOJA OSOBISTA ULUBIONA TABLICZKA EDUKACYJNA ODKRYTA… NA WEWNĘTRZNEJ STRONIE DRZWI W RODZINNEJ TOALECIE W PTASZARNI!

Nasze drugie ulubione miejsce (też w PTASZARNI!) to otwarta przestrzeń dla ptaków: hala lotów, gdzie możemy obserwować mieszkańców bez krat i szyb.NA KONIEC…

Gdybyście (zupełnie przypadkiem) mieli problem z opuszczeniem terenu zoo „bo jeszcze nie…” próżno liczyć na „pomoc” pracowników – nas przynajmniej nikt nie wypraszał, ani krzywo nie patrzył mimo, że wychodziliśmy SPORO po godzinie zamknięcia. Dla ułatwienia opuszczenia terenu zoo z małymi wielbicielami zwierząt mała podpowiedź: tuż obok, po drugiej stronie ul. Ratuszowej, w Parku Praskim można spotkać WIELKĄ żyrafę, a i plac zabaw się znajdzie!PS. Z dodatkowych atrakcji (z których tym razem nie skorzystaliśmy) można wymienić przejazd „ciufcią” kursującą główną aleją, a także zwiedzanie Willi Żabińskich (po uprzednim umówieniu się, lub w określonych terminach). Na terenie zoo obowiązuje zakaz wprowadzania psów, jazdy na rowerach, hulajnogach i deskorolkach.
Autor: marfusza
Data dodania:2018-07-01

Wiecej w regionie: Mazowieckie

Trasy (1) Miejsca (15)
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus