Muzeum Sportu i Turystyki
Wybrzeże Gdyńskie 4
01-531 Warszawa
placezobacz na mapie
call 22 56 03 780     www.muzeumsportu.waw.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Nasz mały piłkarz (i mały kibic w jednej osobie), oczytany w biografiach piłkarzy i historii polskiego futbolu zapytał mnie kiedyś: „a czy istnieje muzeum piłki nożnej?”.
Poszukaliśmy… i znaleźliśmy: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.Muzeum mieści się w Centrum Olimpijskim, więc i na tradycjach olimpijskich koncentruje się w pierwszej kolejności. Przy wejściu witają nas portrety mistrzów, zobaczymy też listy nazwisk wszystkich polskich olimpijczyków, statystyki medalowe (i same medale!), a nawet kilka pochodni olimpijskich. Ekspozycja rozpoczyna się oczywiście od wspomnienia starożytnych igrzysk i ich ideałów.

Kolejne wielkie gabloty poświęcone są historii polskiego sportu (m.in. towarzystwa Sokół i Polskiego Komitetu Igrzysk Olimpijskich) oraz poszczególnym dyscyplinom. W każdej z nich prezentowane jest stare (często ponad stuletnie!) wyposażenie sportowców oraz pamiątki po polskich mistrzach z danych dziedzin.

A piłka? Jest i gablota poświęcona piłce nożnej! I to całkiem spora! Można nawet oglądnąć fragmenty historycznych meczów naszej reprezentacji. Dla nas atrakcją był też złoty but najlepszego polskiego napastnika.

Muzeum nie jest duże – i to jest jego wielki plus! Dzieciaki się nie zdążą znudzić, a jednocześnie „lizną” odrobinę z historii każdej dyscypliny sportu. Cały budynek przystosowany jest do wózków (dziecięcych i dla niepełnosprawnych). Przy kasie jest mały sklepik z pamiątkami, można skorzystać z WC. Na terenie Centrum Olimpijskiego działa restauracja. Dookoła jest też ogród z ciekawymi rzeźbami przedstawiającymi… oczywiście sportowców w akcji!

W muzeum organizowane są też lekcje muzealne, zajęcia i warsztaty, można tu urządzić swoje urodziny!
Autor: marfusza
Data dodania:2018-06-19

Wiecej w regionie: Mazowieckie

Trasy (1) Miejsca (15)
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus