ZOO Wrocław i Afrykarium
ul. Wróblewskiego 1-5
51-618 Wrocław
placezobacz na mapie

check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Dojazd:
Komunikacja miejska
•Tramwaje nr 1, 2, 4 i 10 do przystanku ZOO,
•Autobusy nr 115, 145 i 146 do przystanku Hala Stulecia.
http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy

Parkingi -W najbliższej okolicy ZOO znajduje się płatny parking przy ul. Kopernika vis a vis Głównego Wejścia do zoo.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu założony w 1865. Jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem zoologicznym w Polsce. Od 2007 r. ogród jest ciągle modernizowany i unowocześniany. Na szczególne zainteresowanie zasługują:
1.Wybieg dla okapi jedynych osobników w Polsce,
2. Odrarium - zewnętrzna ekspozycja fauny i flory czterech odcinków Odry - górnej, środkowej,starorzecza oraz dolnej,
3. Wybieg dla nosorożców
4. Wybieg dla rysi i żbików
5. Pawilon Magadaskaru
i oczywiście otwarte w październiku 2014 r. Afrykarium - pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie poświęcone faunie jednego kontynentu - Afryce. Afrykarium, podzielone na sekcje geograficzne jest doskonałą alternatywą na zimne i deszczowe dni, mieści się bowiem pod dachem - zachwycą się nim zarówno mali, jak i duzi goście zoo. Wspaniałą atrakcją są ogromne przeszklone akwaria, w których z bliska (a nawet ponad głowami) obserwować można egzotyczne ryby (płaszczki, rekiny) i ssaki – afrykańskie manaty, czy hipopotamy, a także piranie i pingwiny.

Mankamentem jest wysoki koszt jednorazowego biletu (żeby zwiedzić Afrykarium, trzeba zakupić bilet do całego zoo) – najbardziej opłaca się upić bilet roczny, który pozwala na nieograniczoną liczbę wejść.

Na miejscu znajduje się bistro, gdzie można coś przekąsić. Toalety dostosowane są do potrzeb najmłodszych gości.

Z informacji praktycznych - w Afrykarium jest dość duszno i gorąco, warto skorzystać z szatni (odpłatna 1zł) i zabrać ze sobą coś do picia. Na terenie Afrykarium restauracja.

Zwiedzanie z wózkiem
W zoo ścieżki co do zasady są szerokie i utwardzone, czasami wysypane kamyczkami wtedy z wózkiem jest nieco trudniej. Kłopoty pojawiają się w pawilonach, zwłaszcza tych starszych. Pawilon małp człekokształtnych - schody przy wejściu i wyjściu, w środku wysypany korą. Terrarium i motylarnia schody przy wejściu, dalej na parterze ok, wejście na piętro do motylarni tylko schodami, brak windy. Akwarium - wejście z jednej strony 3 schodki, z drugiej płaski przejazd z małym progiem, w środku ok. Afrykarium dostosowane do potrzeb os niepełnosprawnych i z wózkami (windy i podnośniki) jest tam jednak sporo schodów, a przy windach i podnośnikach są kolejki z uwagi na duże zainteresowanie ekspozycją. Proponuję najpierw spacer po zoo, a na koniec wizytę w Afrykarium.

Autor: Agnieszka Rychła, Olga Płuciennik
Data dodania:2015-12-14

Wiecej w regionie: Kraków

Trasy (22) Przyroda (26) Miejsca (69) Legendy
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus