SEZON na ODZNAKI!
Przyznajmy szczerze: nic tak nie cieszy niż nagroda. Oczywiście najważniejszym ukoronowaniem wyprawy jest dotarcie do celu, jednak nie tylko najmłodsi, chcieliby czegoś jeszcze...

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PIECZATKIPieczątka w książeczce to idealny pomysł na pamiątkę z wycieczki: bezpłatną, lekką i taką, która nie będzie się kurzyć na półce. W naszym przypadku przybijanie pieczątek w coraz bardziej sfatygowanych książeczkach to stały rytuał tuż po dojściu do górskiego schroniska (…no może zaraz po sprawdzeniu, czy w menu są pierogi z borówkami).

UWAGA – STYCZEŃ!

Kiedy książeczka wypełnia się pieczątkami i datami warto pomyśleć o czymś więcej – tj. odebraniu odpowiedniej odznaki PTTK. Pamiętajmy – styczeń kolejnego roku to ostatni miesiąc, kiedy możemy przekazać nasze książeczki do zweryfikowania punktów za rok poprzedni!

..to również najlepszy moment, żeby zacząć swoją przygodę z punktami i odznakami… i zaplanować rodzinne wycieczki!
JAKA ODZNAKA?

Odznaki PTTK to nie tylko najpopularniejsze „GOTy”, zerknijcie tylko ile ich jest: dla kajakarzy, kolarzy, narciarzy, koniarzy, miłośników kolei lub np. ogrodów zoologicznych… Tu cały spis i regulaminy.A CO DLA DZIECI?

Czy dana odznaka jest dostępna dla niepełnoletnich, lub od jakiego wieku nasze pociechy mogą się o nią starać najlepiej sprawdzić w regulaminie. Są też odznaki stworzone specjalnie dla dzieci, znajdziecie na stronie www.rodzina.pttk.pl. Najpopularniejsze z nich to np. Dziecięca odznaka Turystyczna PTTK (do 10 r. ż.) – REGULAMIN czy Odznaka turystyczna Disney i PTTK (do 12 r. ż.) - REGULAMIN (w obu przypadkach wystarczą 4 opisane wycieczki w co najmniej 2 różnych dyscyplinach, np. piesza nizinna i górska, rowerowa, kajakowa, kajakowa, narciarska, żeglarska, samochodowo-rowerowa, książeczka może mieć dowolną formę).

Nasze ulubione to Górskie Odznaki Turystyczne „W Góry” dla dzieci w wieku 5-7 lat (dostępne stopnie brązowy, srebrny i złoty), a po ukończeniu 7 lat możemy już pracować na „dorosły GOT”! ( REGULAMIN). Tu korzystamy już z klasycznej książeczki. Opisujemy trasę i sami wpisujemy punkty, korzystając np. z kalkulatora na stronie mapa-turystyczna.pl.

Tam gdzie się da zbieramy pieczątki, jeżeli jednak nie ma takiej możliwości – nie dyskwalifikuje nam to trasy! Co ważne – liczą się też karpackie i sudeckie wędrówki odbyte u naszych sąsiadów: Niemców, Czechów, Słowaków i Ukraińców.

Nasze przykładowe wpisy w książeczkach GOT:

Życząc Wam mnóstwo satysfakcji z przebycia nizinnych i górskich tras prosimy: podzielcie się swoimi doświadczeniami, pochwalcie odznakami!
comments powered by Disqus