Powakacyjna powtórka z geografii Polski - KONKURS
Jak twórczo (i pożytecznie!) wykorzystać wakacyjne wspomnienia, które mimo rozpoczęcia roku szkolnego wciąż są obecne w pamięci?

W jednej ze znajomych szkół wychowawczyni poprosiła dzieci o pocztówki z wakacji, a teraz będą je umieszczać na mapie: Polski i świata. Przy okazji każdy coś opowie o odwiedzonym miejscu. Gratuluję pomysłu na lekcję geografii!

MY TEŻ MAMY KILKA POMYSŁÓW DLA WAS:

Pamiętacie naszą konturową mapę Polski? Możecie ją wydrukować dowolnym formacie, nakleić zdjęcia, pocztówki, kolorować, podpisywać itp.
Chcecie więcej zabawy z mapą? Polecamy wydaną przez TWOJE MAPY, a pod naszym patronatem MAPĘ POLSKI DLA DZIECI. Tu też szukacie, zaznaczacie, podpisujecie. Zobaczcie jak my się z nią bawimy (i uczymy!)
Czy korzystając w czasie podróży z nawigacji Wasze starszaki dopytywały się co to właściwie są te „współrzędne geograficzne”? Zagrajcie z nimi w grę OD HELU DO WAWELU od Wydawnictwa GRANNA i poćwiczcie orientację w kierunkach świata.
Na koniec mamy dla Was TEST: wiedzę młodszych sprawdzimy grając w grę POLSKA, starszych testujemy SuperQUIZem POLSKA. Gra i quiz wydawnictwa KAPITAN NAUKA pomogą wrócić do wakacyjnych wspomnień… i zaplanować kolejne wycieczki!UWAGA! Mamy dla Was DUUUŻO SuperQuizów POLSKA, a także Kieszonkowców OBIEŻYŚWIAT od wydawnictwa Kapitan Nauka! Co zrobić by dostać jeden z nich? Wystarczy rozwiązać 5 zagadek z naszych bezpłatnych rodzinnych przewodników muzealnych i przesłać zgłoszenie konkursowe do końca października 2018 r.

Więcej o wydarzeniu, przewodnikach, konkursie i nagrodach:
MUZEALNE EKSPONATY – NIE TYLKO DLA MAMY I TATY! 2018
comments powered by Disqus