To nie musi być tablet! - propozycje gier rodzinnych o szybkiej rozgrywce, do rozłożenia także w tygodniu.
W tygodniu, zmęczeni po pracy rodzice zwykle nawet nie myślą o rodzinnej rozgrywce - taką grę trzeba rozłożyć, zagrać, potem schować - jest to bardzo czasochłonne, prawda?

Zwykle więc zasiadamy przed telewizorem, włączamy komputer, tablet i nie zauważamy nawet, że (choć pozornie czasu niby mało) mijają kolejne godziny… Czas spędzamy niby razem, a jednak osobno…

Chcecie to zmienić?
Pewnie nie macie siły i pomysłu? Poniżej krótka ściąga gier z naszej rodzinnej półki, których partie zajmą nam dosłownie chwilę i spokojnie, nawet w tygodniu znajdziemy czas na wspólną, rodzinną rozgrywkę. Gry, które oderwą nas trochę od codziennego zabiegania, odstresują, a jednocześnie bardzo nie zaburzą wieczornego rodzinnego rytmu.

OWOCOWE OPOWIEŚCI

To gra, która nas urzekła. Jedna rozgrywka trwa pudełkowe pół godziny. Doskonała zarówno na krótką rozgrywkę w ciągu tygodnia, jak i weekendowe lenistwo (wtedy zazwyczaj na jednej partii się nie kończy ;) Gra z pomysłem, inną, niebanalną mechaniką - zarówno dla początkujących graczy, jak i miłośników rodzinnych gier planszowych.

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry
LOKOMOTYWA

Prosta, o łatwych zasadach, ale również wymagająca analitycznego myślenia gra rodzinna, w której naszym zadaniem jest doczepianie kolejnych, pełnych zwierzaków wagonów do lokomotywy.

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry
JISHAKU

Szybka, a jednocześnie ciekawa gra magnetyczna. Kładziemy magnesy na planszy tak, by się nie połączyły. Oj, nie jest to łatwe! Spróbujecie?

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry


QUIXO

Szybka w rozłożeniu (wystarczy wyciągnąć planszę z pudełka), drewniana gra logiczna. Rozgrywka jest jednak dość lekka (nie jak np. w przypadku szachów) i spokojnie nadaje się do wieczornego relaksu. Gra jest na dwie lub 4 osoby.

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry


STORY CUBS

To gra na każdą okazję - rozsypane na stole kostki z ciekawymi obrazkami pomogą stworzyć nam ciekawą bajkę na dobranoc! Oczywiście do narracji warto włączyć dzieciaki

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry
TRZY ŻYCZENIA

Tu również rozgrywka jest baaaardzo szybka i zazwyczaj na jednej się nie kończy!

Klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu gry
comments powered by Disqus